» Літня школа для учнів в НАУ розпочала роботу

Літня школа для учнів в НАУ розпочала роботу

Освітній та профорієнтаційний проект «Літня школа–2017» об’єднав учнів 10 класів ЗНЗ з 14 областей України, викладачів та студентів Національного авіаційного університету. Школа стартувала 1 червня і триватиме до 9 червня 2017 року.

Проект започатковано Навчально-науковим інститутом неперервної освіти, керівник – д. пед. н., професор Муранова Н. П.

Учасникам Літньої школи пропонується програма, що передбачає: поглиблене вивчення шкільних предметів (математика, фізика, хімія, англійська мова, українська мова та література, історія України); підготовку до загальнонаціонального ЗНО за програмами УЦОЯО; цікаві лекції; семінари; круглі столи; проектна діяльність; художні студії (рисунок та композиція); перегляд відеофільмів та презентацій; майстер-класи навчально-наукових інститутів (за спеціальностями); екскурсії по університету, до Державного музею авіації, до бібліотеки та лабораторій університету; знайомство з фахівцями профільних кафедр; участь в олімпіадах з навчальних предметів; профорієнтаційне анкетування.

Мета проекту – підвищення якості рівня знань і вмінь учнів ЗНЗ із предметів шкільного циклу, перевірка їх готовності до загальнонаціонального ЗНО–2018, надання їм допомоги у професійному самовизначенні та здійснення допрофесійного консультування у середовищі вищої школи.
Літня школа в університеті – це форма відпочинку та нового спілкування для старшокласників у середовищі вищої школи, де мають місце відпочинок й активні заняття з тієї чи іншої галузі знань. У проведенні та організації Літньої школи задіяні професори, доценти, викладачі, молоді науковці, аспіранти та студенти університету.

Літня школа, у тій чи іншій мірі, моделює такі процеси як: навчання старшокласників у НАУ, наукового співтовариства, залучення обдарованої молоді до навчання та науково-дослідної роботи, професійної орієнтації та професійного самовизначення, а також є майданчиком для розвитку творчої особистості, роботі у команді, участі та співучасті у цікавих заходах за інтересами, придбання навичок самостійної роботи і, водночас, спонукають до формування почуття відповідальності, чесності, самоповаги, працездатності тощо.

Участь у Літній школі надасть можливість сформувати спеціальне освітнє середовище, у якому формується колектив однодумців викладач-учень, розвинути у школярів стійкий інтерес до отримання вищої освіти, підвищити мотивацію до навчання у вищій школі, адаптуватися до процесу навчання в системі вищої освіти, розкрити власні здібності та творчий потенціал, підвищити рівень знань із шкільних предметів, сприятиме успішному складанню ЗНО–2018, вступу не тільки до НАУ, а й до будь-якого омріяного ВНЗ України.

Значну роль відведено також неформальному спілкуванню старшокласників зі студентами, викладачами, завідувачами кафедр, директорами навчально-наукових інститутів.

Відвідування більшості запланованих заходів сприятиме правильному професійному вибору школярів, здійсненню допрофесійної підготовки учнівської молоді, орієнтації у широкому спектрі спеціальностей відповідно потреб ринку праці, отриманню достовірної інформації про свою майбутню професію, профорієнтаційному консультуванню в середовищі вищої школи, зростанню оцінки учасників власної придатності до обраної професії та формуванню стійких професійних намірів щодо навчання у Національному авіаційному університеті.

Бажаємо вам, шановні учасники Літньої школи, гарного відпочинку та незабутніх вражень!
Літня школа для учнів в НАУ розпочала роботу